Ημερίδα με θέμα την Επαγγελματική Εκπαίδευση

Με μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή  πραγματοποιήθηκε χθες  στο χώρο του ΕΠΑ.Λ Κέας γιορτή – ημερίδα με θέμα την Επαγγελματική Εκπαίδευση, η  οποία αλλάζει μορφή και αποκτά  νέο όραμα, σύμφωνα με το νέο θεσμικό πλαίσιο που θέτει το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων. Την ημερίδα παρακολούθησαν πλήθος γονέων, μαθητών, εκπαιδευτικών καθώς και τοπικών ? κοινωνικών φορέων και είχε ως στόχο να συγχαρεί  τους αποφοίτους του ΕΠΑ.Λ Κέας για την προσπάθεια και την  επιτυχία τους (υπήρξαν και αριστεύσαντες) στις Πανελλαδικές Εξετάσεις,   να ενημερώσει για τις αλλαγές που θέσπισε το Υπουργείο Παιδείας  σχετικά με τη λειτουργία και τις σπουδές στα Επαγγελματικά Λύκεια από το επόμενο σχολικό έτος καθώς και να παρουσιάσει έργα μαθητών/τριών της σχολικής μονάδας.

Κατά τη διάρκεια της ημερίδας αναγνώστηκαν χαιρετισμοί τόσο του Περιφερειάρχη Νοτίου Αιγαίου κ. Χατζημάρκου, του Αντιπεριφερειάρχη Κυκλάδων κ. Λεονταρίτη, του Επάρχου Κέας ? Κύθνου  κ. Βιτάλη, του Περιφερειακού Διευθυντή Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νοτίου Αίγαίου κ. Καραγιάννη, όσο και της Σχολικής Συμβούλου κας Καπνιά και του Διευθυντή Δ.Ε. Κυκλάδων κ. Μιχαλόπουλου. Τελος, υπήρξαν και τηλεφωνικές ευχές του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Σύρου κ.κ. Δωρόθεου Β΄.

Αυτόματη ταΐστρα ζώων
Πρέσα ανακύκλωσης κουτιών αλουμινίου!